Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe do domu lub mieszkania są pierwszą rzeczą którą widzą nasi goście. Powinny być estetyczne, wytrzymałe oraz chroniące przed włamaniem. Wybierając drzwi wejściowe należy baczną uwagę zwrócić na materiał z jakiego są wykonane. Na rynku czeka nas szeroka gama materiałów od drewna po włókno szklane. Na drzwiach wejściowych nie warto oszczędzać – warto wybrać drzwi ciepłe i dobrze uszczelnione, tak by przez nie nie uciekało ciepło i nie wlatywały niepożądane dźwięki z zewnątrz. Do tego jeżeli mamy mieszkanie w bloku warto poszukać drzwi bardzo solidnych, ale nie rzucających się w oczy – wręcz wyglądających „bardzo normalnie”. Złodzieje typując mieszkania do okradzenia, często patrzą w pierwszej kolejności na „wizytówkę domu”.

drzwi-antywlamaniowe

Drzwi z PVC – mają ramę wykonane z dwu- lub trzykomorowych profili, które są wzmacniane stalowymi kształtownikami. Wypełnione są przeszkleniami lub płytą, a wykończenie mają z okleiny PVC lub folii. Są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Drzwi drewniane – wykonane są z drewna warstwowo klejonego, trzeba je pielęgnować środkami do drewna i co kilka lat odnawiać

Drzwi z włókna szklanego – mają ramę drewnianą, a do niej przytwierdzone płyty z włókna szklanego. Są lekkie i wytrzymałe oraz pokryte laminatem w kolorze drewna.

Drzwi stalowe – wykonane ze stali cynkowej (ościeżnica i rama). Są bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Skrzydło obłożone jest lakierowaną blachą albo powleczone folią z PVC w kolorze imitującym drewno lub innym.

Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na zamki z wielozastawkowymi mechanizmami. Pamiętajmy też, że nie każde drzwi nazywane „antywłamaniowymi” takie są. Producenci często nazywają tak drzwi o klasie A lub B, które nie gwarantują najwyższego poziomu ochrony. Jedynie drzwi o klasie C dają najwyższy stopień zabezpieczeń.

Jeden komentarz

  1. Ja mam drzwi drewniane z Kon-Trade od dłuższego czasu i sprawdzają się bardzo dobrze. Poza tym i tak założyłam alarm – zawsze bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *