Kolorowy zlewozmywak – żywy akcent w kuchni

Kolorowe i jednocześnie bardzo trwałe są zlewozmywaki z kompozytu oraz z ceramiki. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych zlewów ze stali.
Kompozyt czyli kompozyt granitowy nazywany też silgranitem, tegranitem lub fragranitem to mieszanka mielonego granitu – około 80%, żywic syntetycznych i barwników. I właśnie dzięki barwnikom można uzyskać bogatą kolorystykę. Najbardziej popularne są odcienie beżu, brązu i grafitu. Materiał ten jest odporny na działanie wysokiej temperatury i na większość preparatów chemicznych domowego użytku. Tak jak granit, charakteryzuje tez się niską chłonnością, a dodatek żywic sprawia, że jest odporny na plamy.

Inny trwały typ zlewozmywaka wykonany jest z ceramiki. Zlewy ceramiczne dobrze znosi kontakt z chemikaliami i jest odporny na temperaturę. Zlewy takie są wykonane z glinki powlekanej glazurą. Można im nadać dowolny kształt i kolor. Sporą wadą wyrobów ceramicznych jest wysoka waga i cena.

zlewozmywak kompozytowy ceramiczny

Zarówno zlewy kompozytowe i ceramiczne są łatwe w utrzymaniu. Na co dzień wystarczy czyścić je płynem do naczyń. Nie należy stosować szorstkich ściereczek i zmywaków ani też środków czyszczących zawierających środki ścierne. Niektórzy producenci oferują własne środki czyszczące, które ułatwiają likwidowanie cięższych plam.

Tak samo jak w przypadku tradycyjnych zlewozmywaków na rynku dostępne są wersje jednokomorowe, dwukomorowe, z ociekaczem lub bez. Wybór zależy od wielkości naszego gospodarstwa domowego, od tego czy mamy zmywarkę oraz oczywiście od naszych osobistych preferencji.
Poza dużą funkcjonalnością, kolorowy zlew może być żywym akcentem w stonowanej kuchni. Do bardziej tradycyjnych wnętrz można wybrać bardziej neutralne kolory zlewów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *