Krzesła ze sklejki

Sklejka używana jest w wielu gałęziach przemysłu i usług. Stosuje się ją w budownictwie ale i w meblarstwie. Kojarzy się raczej z elementami drugiego rzędu; jak półki, tylne części mebli itp. Wróciła jednak moda na krzesła z wyprofilowanej sklejki. Są one teraz o wiele ciekawsze od mebli z poprzedniego ustroju wykonywanych z tego materiału. Krzesła mają najróżniejsze kształty, a sama sklejka nabrała zupełnie nowego charakteru.Sklejka na dobry mebel musi spełniać szereg wymagań. Musi być bardzo wytrzymała i elastyczna. Nie chcielibyśmy przecież żeby finezyjnie wygięte krzesło zaczęło naglę pękać.

Krzesła ze sklejki są barwiona na różne kolory. Warstwą wykończeniową może być lakier lub emalia. W drugim przypadku krzesła nabierają bardzo nowoczesnego wyglądu. Najczęściej montuje się metalowe nogi, pokryte chromem bądź niklem.

krzesła ze sklejki

Smukłe krzesła wydają się być lekkie i nie dominują w pomieszczeniu. W razie konieczności można je układać jedno na drugim. Ceny takich krzeseł różnią się w zależności od jakości wykonania i jakości zastosowanych materiałów od ok. 100 do nawet 1000zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *