„Mieszkanicznik” cywilizuje polski rynek najmu

Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolski Kongres Mieszkaniczników, który odbędzie się w sobotę 6 października 2012 roku w Łodzi w godz. 10:00 – 18:00 w Ośrodku Campoverde, ul. Grabińska 43, Łódź. Udział w Kongresie dla przedstawicieli mediów jest bezpłatny jednak prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca.

W Polsce rynek mieszkań na wynajem szacowany jest na 660 tysięcy lokali i w najbliższych latach będzie rósł. Tymczasem pod wieloma względami nie osiągnął jeszcze standardów powszechnych w krajach Europy Zachodniej czy w USA. Szara strefa, prawo zbytnio chroniące interesów najemców, brak bazy „złych najemców”, niechęć banków do udzielania kredytów „buy-to-let” – to tylko niektóre z bolączek polskiego rynku.

stowarzyszenie-mieszkanicznik

Niemniej rynek najmu z natury ma bardzo lokalny charakter. Aby ucywilizować rynek najmu w Polsce, musimy zacząć go cywilizować w każdym polskim mieście. I dlatego zapraszamy właścicieli nieruchomości na wynajem z całej polski abyśmy razem dyskutowali, na czym polega nowoczesny najem, jakich błędów należy unikać w relacjach z najemcami, jakie stosować praktyki.

Podczas Kongresu odbędą się warsztaty na szereg interesujących tematów – m.in.: Zdolność kredytowa – Co zrobić, aby móc kupić więcej nieruchomości na kredyt, Jak minimalizować pustostany, czyli okresy, w których nasze mieszkanie nie przynosi dochodu, Podatki od najmu – Dlaczego warto je płacić (a najlepiej w zerowej wysokości), Kłopotliwi najemcy – Jak ich uniknąć i jak się ich pozbyć.

A skąd nazwa Mieszkanicznik? W polskim języku brakuje dobrego odpowiednika angielskiego słowa „landlord”, z kolei istniejące słowo „kamienicznik” źle się kojarzy. Dlatego postanowiliśmy ukuć nowe słowo na określenie osoby czerpiącej zyski z wynajmu swojego mieszkania lub mieszkań – mówi Sławek Muturi.

Zachęcamy Państwa do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Mieszkaniczników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *