Czym czyścić i jak dbać o skórzane meble?

Skórzane meble są bardzo eleganckie, a ich dizajn przez wiele lat będzie na topie. Decydując się na tego typu meble (czy np. tapicerkę w samochodzie) należy jednak pamiętać o konieczności konserwacji skóry – tak by przez wiele lat zachowała swój piękny wygląd. Zaniedbanie konserwacji sprawi, że skóra będzie szybciej się zużywać, pękać i przecierać. Zabrudzona i zakurzona skóra bardzo szybko straci swój blask.

W przypadku zabrudzenia powierzchni skórzanej – co jest normalne podczas eksploatacji mebli – nie wolno używać intensywnych preparatów chemicznych! Wszelkie rozpuszczalniki czy odplamiacze bardzo szybko niszczą warstwę ochronną skóry i mogą doprowadzić do jej odbarwienia. Do usuwania zabrudzeń z jedzenia czy napojów powinno użyć się mokrej ściereczki, a jeżeli zabrudzenie jest większe można dodać trochę płynu do mycia naczyń lub mydła. W dalszej kolejności należy wytrzeć do sucha to miejsce.

Więcej uwagi wymaga zabezpieczenie skóry przed wysychaniem. Suche powietrze oraz wyższe temperatury niekorzystnie wpływają na jej stan. Aby zachować ją w idealnym stanie musimy ją regularnie nawilżać. Należy również pamiętać o takim ustawieniu mebli by znajdowały się z daleka od intensywnego słońca czy kaloryferów.

czyszczenie-mebli-skorzanych

Regularne czyszczenie skórzanych mebli oraz ich natłuszczanie sprawi, że będą przez wiele lat wyglądały jak nowe!

A bardzo dobre preparaty do czyszczenia i pielęgnacji mebli skórzanych znajdziesz w tym sklepie.

Jeden komentarz

  1. Świetnie zgłębiony temat, a sam post daje dużo do myślenia. Czekam na jakieś nowości na blogu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *