Jak uniknąć błędów przy montażu bramy garażowej?

Bramy garażowe wykonane z dobrej jakości materiałów dają gwarancję na wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie. Należy jednak pamiętać o starannym montażu, który da pewność, że będziemy zadowoleni z zakupionej bramy. Najczęściej popełniane błędy przy montażu bramy garażowej to:

1) montowanie bramy w budynku w stanie surowym – bramę montujemy dopiero po położeniu posadzki w garażu, otynkowaniu ścian i zrobieniu elewacji. Zainstalowana wcześniej brama będzie przeszkadzać w wykonaniu tych czynności.

2) źle zamontowane prowadnice – Prowadnice bramy należy bardzo starannie wypionować i wypoziomować. Przy podwieszaniu prowadnic należy zadbać o ich stabilne podwieszenie. Brama zainstalowana niepoprawnie nie tylko będzie działać wadliwie, ale także może wypaść prowadnic.

3) niepoprawny montaż sprężyn skrętnych – Sprężyny skrętne należy zamontować tak jak jest to podane w instrukcji. Nie można montować ich odwrotnie. Należy je również odpowiednio naciągnąć, zły naciąg będzie powodował zahaczanie bramy o tylną część prowadnic poziomych. Może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia bramy.

Błędy przy montażu bram garażowych

4) krzywo zamontowane zawiasy – jeżeli któryś z zawiasów będzie wyżej lub niżej niż inne, będzie to powodowało głośną i ciężką pracę bramy.

5) niezachowanie kątów – podczas montażu bardzo ważne jest by kontrolować długość przekątnych. Równa ich długość oznacza, że kąty zostały zachowane, dzięki czemu nasza brama garażowa będzie działać płynnie i bez niepotrzebnego oporu.

Jeden komentarz

  1. W artykule wymienione zostały najważniejsze błędy popełniane przy instalacji bram. Fachowcy zupełnie nie przywiązują uwagi do takich szczegółów, które są tak istotnym elementem. Tego typu bramy – segmentowe mają ułatwiać wjazdu do garażu, a nie na odwrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *