Drzwi do łazienki – trudny wybór

Stare drzwi do łazienki kojarzą się z szklanym małym okienkiem, kratka wentylacyjna na dole i koniecznie białym kolorem. W tym momencie taki wynalazek jest juz niemodny. Wybór na rynku jest bardzo duży i warto się chwilę zastanowić nad wyborem, tak aby drzwi pasowały do reszty mieszkania. Drzwi łazienkowe muszą, ze względu na bezpieczeństwo, spełniać pewne warunki określone przez prawo. Koniecznie drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Umożliwi to szybsze wejście z zewnątrz. Innym powodem jest to, że przy omdleniu osoba znajdująca się w środku nie zablokuje swoim ciałem dostępu do łazienki.

Drzwi łazienkowe jakie kupić

Minimalne wymiary drzwi to 80cm szerokości i 200cm wysokości. Nie mogą być też całkiem szczelne. Musza mieć wolną przestrzeń minimum 22cm2. Takie pole można uzyskać przez dodatkowe otwory w drzwiach lub ich odpowiedni prześwit na dole lub na górze. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednia wentylacje konieczną szczególnie przy piecykach gazowych.

Pozostaje juz tylko wybrać odpowiedni styl, kolor i materiał naszych drzwi.

Ostatnio modne są drzwi z elementami szklanymi. Szkło sprawia, że całe skrzydło nabiera lekkości, a dodatkowo doświetla łazienkę. Nie trzeba się martwić o utratę intymności; matowe lub mleczne szkło nie jest przezroczyste i nic z zewnątrz nie widać. Można je stosować w najróżniejszych konfiguracjach: pasy pionowe, okienka małe i duże lub drzwi całkowicie wykonane ze szła.

Najważniejsze w doborze stylu drzwi łazienkowych jest styl całego mieszkania. Nowoczesne drzwi będą się odcinać w klasycznym wnętrzu i odwrotnie. Na pewno nie warto wybierać najtańszych propozycji na rynku. Drzwi maja posłużyć nam parę lat i szkoda by było jakby po krótkim czasie straciły na wygładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *