Renowacja drzwi drewnianych

Nie zawsze trzeba kupować nowe drzwi. Szkoda pozbywać się porządnych, drewnianych drzwi tylko dlatego, ze się trochę zniszczyły. Często wystarczy je dokładnie wyczyścić i ponownie pomalować aby odzyskały swój dawny blask. Jeżeli zdecydujemy, że drzwi wymajają większej renowacji możemy wezwać fachowców lub zabrać się do pracy.

Kolejność czynności przy renowacji drzwi:

– W pierwszej kolejności trzeba zdając skrzydło z ościeżnicy. Umożliwi to dokładne wykonanie naszej pracy.

– Demontujemy klamkę i zamek.

– Oglądamy nasze drzwi, oceniamy ich stan, czy farba się łuszczy, czy mają jakieś większe uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli dojdziemy do wniosku, ze stare powłoki malarskie trzymają mocno i drzwi nie maja większych ubytków, wystarczy je oszlifować papierem ściernym i pomalować farbą lub lakierem.

– W przypadku większych uszkodzeń, trzeba pozbyć się starych warstw farby za pomocą odpowiednich środków chemicznych, opalarki lub dla bardziej wprawionych szlifierki.

– Następnie wygładzamy powierzchnię szlifierką. Jeżeli jest to konieczne ubytki uzupełniamy szpachlówką do drewna i następnie ją wyrównujemy.

– Przed malowaniem należy drzwi odpylić. Wszelkie zanieczyszczenia będą źle wyglądać pod powierzchnią farby i cała praca pójdzie na marne.

– Tera już tylko wystarczy nanieść farbę podkładową i wybrać kolor ostatecznej warstwy farby do drewna. Na końcu, po wyschnięciu drzwi, montujemy klamkę i zamek.

Renowacja drzwi drewnianych

Cały proces nie jest skomplikowany i jeżeli mamy tylko techniczne możliwości to warto poświęcić trochę czasu i przywrócić atrakcyjny wygląd naszym drzwiom. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *